Bota

Bota, Slider

presidentja shpërthen në lot

Betohet duke u perlotur para flamurit te saj qe e ndjeu aq shume,e puth dhe e shtrengon me shume emocion,ajo eshte presidentja kroate Kolinda Grabar Kitaroviq e cila beri betimin sot. Presidentja e re e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq, ka bërë sot betimin. “Do të jem presidente e të gjithë qytetarëve kroatë, pavarësisht përkatësisë politike, fetare…

Bota, Slider

Ish deputeti gjerman: Islami e zhvilloi evropen

Ish deputeti gjerman: Islami e bëri Evropën rajonin më të zhvilluar në bOTE Shkrimatari dhe ish deputeti gjerman nga radhët e CDU-së, Jurgen Todenhofer, në profilin e tij në Facebook ka shkruar një tekst interesant për Islamin në Evropë. Ai e përkrah deklaratën e kryeministres Merkel, se islami është pjesë e Gjermanisë. “Miq të nderuar,…

Bota, Slider

Danimarkë- Nje i vrare dhe tre te plagosur

Danimarke-Një person i armatosur ka hapur zjarr në një kafe në Kopenhagen dhe si pasojë 1 person ka mbetur i vdekur dhe 3 efektivë policie janë plagosur.  Ngjarja ka ndodhur në një kafene  ku po diskutohej për islamin dhe lirinë e fjalës. Takimi u organizua nga artisti suedez Lars Vilks, i cili ishte dhe në shënjestër…

Bota, Showbiz, Slider

U lidha me 100 burra

Gruaja që ka patur lidhje me 100 burra të martuar Karen Marley është 48  vjeç dhe ka patur lidhje me 100 meshkuj të martuar. Në një intervistë për programin “This Morning”, kjo grua nga Richmond, SHBA, deklaroi se pavarësisht se ata100 burra  ishin të martuar, ajo nuk ka qenë asnjëherë shkak për prishjen e martesës për…

Bota, Slider

Erdogani – Obamës: Pse hesht?

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, ka kritikuar presidentin e Shteteve të Bashkuara, Barak Obama për heshtjen e tij mbi vrasjen e tre studentëve myslimanë në Amerikë dy ditë më parë. Ai tha se politikanët janë përgjegjës për ngjarjet në shtetet e tyre dhe duhet të mbanin qëndrim. Duke folur nga Meksika ku ishte për një…

Bota, Slider

Grushte në parlamentin italian

Parlamenti italian është shndërruar në arenë përplasjesh fizike mes deputetëve. Në rrahje u përfshinë deputetët e lëvizjes “5 yjet” dhe ata të Partisë Demokratike në qeveri. Sherri nisi pas orës 1 të natës në dhomën e ulët, teksa deputetët po diskutonin reformat kushtetuese, që kërkojnë shumicë të cilësuar prej 3/5 – ash. Lëvizja 5 yjet…

Bota, Slider

Video shokuese: Mësuesja shtyp me këmbë nxënësit

Ky është momenti shokues kur një mësuese në Gana të Afrikës dhunon nxënësit e saj pasi nuk kishin bërë detyrat. Dy nxënës qëndrojnë pa lëvizur në tokë, ndërsa mësuesja u ka hipur në shpinë si formë ndëshkimi. Raportohet se mësuesja e fshatit kishte kohë që e përdorte këtë formë ndëshkimi. Megjithatë autoritetet kishin refuzuar që…

Bota, Slider

iPhone vret 24-vjeçaren ruse

Viktima e dytë nga iPhone regjistrohet brenda një muaji në Rusi. 24-vjeçarja Evgjenia Sviridenko humbi jetën pasi karikuesi i iPhone-it të saj u rrëzua, teksa ajo ishte duke bërë një dush. Shoqja e dhomës tha se e ndjera po shikonte në celular llogarinë e saj në rrejtet sociale, në momentin kur ndodhi aksidenti, transmeton shekulli….

Bota, Slider

Kapen 53 milionë euro falso

Policia italiane ka sekuestruar 53 milionë euro të falsifikuara në një bodrum në Napoli. Mediat italiane bëjnë të ditur se kjo është shuma më e madhe e parave false të sekuestruara ndonjëherë. Policia i zbuloi eurot teksa po kontrollonte shtëpinë e 51-vjeçarit Antonio Sgambati, i cili është arrestuar nën akuzat e prodhimit, shpenzimit dhe shpërndarjen…

1 68 69 70 71 72
Struga Ekspres