Bota

Trajneri shqiptar plagos bullgarin në Zvicër
Bota, Slider

Trajneri shqiptar plagos bullgarin në Zvicër

Autori i sulmit me thikë i cili në Riazzino të Zvicrës, në një diskotekë kishte plagosur rëndë një 18-vjeçar, është trajneri shqiptar i futbollit A. D. (26) nga FC Altdorf. Pasi e theri në shpinë shtetasin bullgar 18-vjeçar, ai u mundua ta mbulojë veprën e tij duke u zhdukur. Por, policia zvicerane ka arritur ta…

A janë lutur të krishterët gabim për 2000 vjet?
Bota, Slider

A janë lutur të krishterët gabim për 2000 vjet?

Papa Françesku tha më 8 dhjetor se Lutja e Zotit, më e rëndësishmja në fenë e krishterë që besohet se është thënë dikur nga vetë Krishti, është përkthyer keq për një kohë të gjatë dhe dëshiron që ajo të rishikohet. Papa është marrë me të ashtuquajturën “peticioni i gjashtë” i Lutjes së Zotit, i cili…

Tragjike/ Gruaja i vret dy fëmijët e saj
Bota, Slider

Tragjike/ Gruaja i vret dy fëmijët e saj

Një tragjedi në plot kuptimin e fjalës është ajo që i ka ndodhur ish-kampionit italian të regbisë Andrea Benatti. 39-vjeçari ka fituar kampionatin në vitin 2002 dhe është grumbulluar 5 herë në kombëtaren italiane. Dy fëmijët e tij janë vrarë nga bashkëshortja gjatë kohës që ai ndodhej në ofiçinë. Viktimat janë djali Lorenzo 5 vjeç…

Vritet një shqiptar në Vjenë të Austrisë
Bota, Slider

Vritet një shqiptar në Vjenë të Austrisë

Natën e së enjtes rreth orës 22.00, në Vjenë të Austrisë dy persona e kanë sulmuar një kosovar 33-vjeçar, në rrugën „Favoritenstrasse“. Dyshohet se viktima është goditur me grushte dhe ka pësuar lëndime të rënda me thikë. Dy orë pas transferimit të tij në spital, ai ka ndërruar jetë. Ndaj dy sulmuesve të panjohur është…

Edhe kjo ndodhë, ja çfarë porositin me postë (FOTO)
Bota, Slider

Edhe kjo ndodhë, ja çfarë porositin me postë (FOTO)

Policia e Kosovës ka njoftuar se në postën doganore kanë arritur armë e fishekë nga Tajvani dhe Hong Kongu. Me këtë rast, policia ka konfiskuar një pushkë, tre fishekë të kalibrit të ndryshëm, një shurdhuese arme, tri dorëza të pistoletës, disa pjesë të armëve të gjata dhe një shënjestër optike. Sipas njoftimit për media, dërgesa…

Nga Maqedonia shkoi në Zvicër për të fituar ndonjë frang, përfundoi në burg
Bota, Slider

Nga Maqedonia shkoi në Zvicër për të fituar ndonjë frang, përfundoi në burg

Policia zvicerane e Kantonit Cyrih, të mërkurën ka realizuar kontrolle disaorëshe në kuadër të luftës për ndalimin e plaçkitjeve në komunat Opfikon-Glattbrugg, Küsnacht e Zollikon dhe me këtë rast ka arrestuar dy persona. Pak pas mesditës, policët kanë kontrolluar personat e një veturë të një kompanie nga regjioni. Bashkudhëtar ka qenë një shtetas 38-vjeçar maqedonas…

1 66 67 68 69 70 90
Struga Ekspres