Bota

Bota, Slider, Uncategorized

Ja si i shpeton aksidentit,mrekulli (Video)

Shoferja e makinës me tre rrotë, ka arritur me sukses t’i shpëtojë një një aksidenti. Vetura ngjyrë argjendi dhe kamioni i verdhë, shkaktuan ndeshje derisa po merrnin kthesën Në këtë mes, për pak sa nuk hyri edhe Shi Xingying, që bëri një manovër me sukses që t’i shmanget përplasjes, transmeton Telegrafi. Policia në qytetin bregdetar…

Bota, Slider

35 vjet e pafajshme në burg

Me ndihmën e teknologjisë së testimit të ADN-së është liruar nga fajësia gruaja e cila e pafajshme ka vuajtur dënimin prej 35 viteve. Cathy Woods, sot grua 64 vjeçare, është dënuar për vrasje të 19 vjeçares Michelle Mitchell, e cila është zhdukur më vitin 1976 –njofton Agjencia ABC. Trupi i pajetë i studentes Michelle Mitchel …

Bota, Slider

Francezët ndihmuan nazistët për zhdukjen e çifutëve

Ka patur një sërë akuzash dhe përgënjeshtrimesh përsa i përket rolit të Francës në deportimin e çifutëve në kampet naziste. Autoritetet franceze e kanë mohuar këtë fakt por një film dokumentar mund të risjellë hijet e së kaluarës, fakte që Franca ka ndihmuar Gjermaninë në zhdukjen e çifutëve. Filmi i titulluar “Suite Francaise” bazohet në…

Bota, Slider

Shtepia e Bardhe sot u ”trondit” per disa minuta (video)

Shtëpia e Bardhë është vënë nën alarm paraditen e së shtunës, pasi shumë afër saj u dëgjua zhurma e një shpërthimi dhe tym. Shërbimi sekret më pas tha se autoritetet i ishin përgjigjur menjëherë zjarrit që kishte rënë dhe se po kontrollonin gjithashtu një automjet në afërsi të Shtëpisë së Bardhë. Zëdhënësi Brian Leary tha se një karrocë e një shitësi ishte përfshirë nga zjarri rreth orës 10:00 të paradites . Ai tha se zjarrfikësit shkuan menjëherë…

Bota, Slider

Terroristi ne Finlande ther tre muslimanë deri ne vdekje

‘DailySabah’ ka raportuar se një terrorist i cili momentalisht nuk i dihet identiteti, në qytetin Lauka të Finlandës, ka ther deri në vdekje një çift dhe kamarieren në një restaurant. Capture Vrasësi terrorist e ka ther deri në vdekje çiftin Azizin dhe Asiyan dhe kamarieren Kubru Turan. Pas vrasjes makabre, ai menjëherë ka lajmëruar përmes…

Bota, Slider

Polici me i gjate ne bote,numri i kembes 50

38-vjeçari Rajesh Kumar është polici më i gjatë i të gjithë Indisë. Ai është plot 2.13 metra. Në qytetin Gurgaon, ku drejton trafikun në cilësinë e policit rrugor, është bërë tashmë i famshëm dhe njerëzit e ndalojnë në rrugë për t’i kërkuar autograf. Për të gjetur këpucë për numrin e tij të këmbës, duhet të lodhet…

1 56 57 58 59 60 63
Struga Ekspres