Bota

Ja si përgjoheni në Facebook kur “klikoni” ose bëni “like”!
Bota, Slider

Ja si përgjoheni në Facebook kur “klikoni” ose bëni “like”!

Sipas një studimi të bërë nga profesionistët amerikanë dhe britanikë, rezulton se kompanitë e reklamave që shfaqen në Facebook, arrijnë që t’ju përgjojnë kur ju i klikoni ose i bëni “like”. Duke bërë pikërisht këtë gjë, reklamuesit e Facebook kanë rritur shitjet e produkteve të bukurisë dhe aplikacionet e lojërave me 50% krahasuar me reklamat…

Facebook paralajmëron: Do i mbyllim llogaritë tuaja nëse nuk keni një foto të qartë të fytyrës suaj
Bota, Slider

Facebook paralajmëron: Do i mbyllim llogaritë tuaja nëse nuk keni një foto të qartë të fytyrës suaj

Facebook së fundmi ka paralajmëruar përdoruesit e tij se do i mbylli llogaritë e tyre në këtë aplikacion nëse ata nuk ngarkojnë një foto ‘të qartë’ të fytyrës së tyre. Sistemi i ri i verifikimit të identitetit është përpjekja më e fundit e rrjetit social për të frenuar përhapjen e “bots” artificialisht inteligjente, aplikacionet softuerike…

Pacientit në Zvicër i kërkohet të paguajë faturën e vitit 1994
Bota, Slider

Pacientit në Zvicër i kërkohet të paguajë faturën e vitit 1994

Një kompani e mbledhjes së borxheve në Welsh ka faturuar një borxh të vjetruar. Njëzet e tre vjet më parë një zviceran nuk pagoi një faturë mjekësore, sepse nuk mund të përballonte 110 frangat e kërkuara. Këto ditë ai mori postën nga kompania për grumbullimin e borxhit «Office Romand de Recouvrement». Zarfi përmbante një faturë…

Ja sa i ka pagat Zvicra
Bota, Slider

Ja sa i ka pagat Zvicra

Paga mesatare është 4,421 euro në muaj, duke u ndjekur nga Islanda me 3,430 euro, Norvegjia me 3,405, Danimarka me 3,270, Luksemburgu me 3,159 dhe Suedia me 2,713 E Enjte, 30 Nëntor 2017 – 9:30 albinfo.ch Sipas të dhënave të përpunuara nga ‘Wikipedia’, bazuar në informacionet e marra nga FMN, Banka Botërore dhe institucionet përkatëse…

Dikur ishte fisi më i madh në Tokë (FOTO)
Bota, Slider

Dikur ishte fisi më i madh në Tokë (FOTO)

NJË STUDIM I RI GJENETIK KA ZBULUAR SE NJË FIS I VOGËL, QË JETON NË JUG TË AFRIKËS, DIKUR ISHTE AQ I MADH, SA PËRFSHINTE SHUMICËN E NJERËZVE QË JETONIN NË TOKË. Por natyrisht me kalimin e viteve, gjërat kanë ndryshuar aq shumë, sa tani fisi Khoisan përbëhet nga rreth 100 mijë banorë, ndërkohë që…

Ja pse vajzat zvicerane “çmenden” pas shqiptarëve
Bota, Slider

Ja pse vajzat zvicerane “çmenden” pas shqiptarëve

Me rritjen e globalizimit po rriten edhe martesat dykombëshe në Zvicër. Në vitet ’80 përqindja e martesave mes zviceranëve dhe zviceraneve ka qenë 70%, kurse kjo shifër ka rënë në 48%. Statistikat tregojnë se dy nga pesë zviceranë kanë partnerë të huaj. Sipas statistikave, femrat zvicerane preferojnë më shumë meshkujt italianë, kurse preferenca për shqiptarët…

Ja çfarë thuhet në Kuran për fundin e botës, këto janë shenjat që Zoti do tu dërgojë njerëzve
Bota, Slider

Ja çfarë thuhet në Kuran për fundin e botës, këto janë shenjat që Zoti do tu dërgojë njerëzve

Prej shumë vitesh janë bërë parashikime nga personazhe të ndryshëm, se kur dhe i do të vijë fundi i botës, por sot shumë prej këtyre parashikimeve kanë rezultuar false. Ndërkohë që edhe në librin e shnjtë të Kuranit ëhstë parashikuar se kur do të vijë fundi i botës. Ndëryshe nga parashikuesit si Nostradamusi, Fiset maja,…

1 47 48 49 50 51 66
Struga Ekspres