Aksident tragjik nga përplasja mes kamionit dhe makinës, vdes shoferi
Maqedoni, Slider

Aksident tragjik nga përplasja mes kamionit dhe makinës, vdes shoferi

Dje pasdite ka ndodhur një aksident i rëndë, ku nga përpasja mes makinës dhe kamionit në rrugën Prilep-Manastir, e pësoi me fatalitet shoferi i makinës.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 15.50 në të cilin automjeti i pasagjerëve “Opel Astra”, i drejtuar nga G. B. (1956) nga Prilepi përplaset me një kamion i drejtuar nga P. P. (1990) nga Shtipi, përcjell TetovaSot.

Në aksident, G.B. pësoi lëndime të rënda trupore dhe u transferua në spitalin e Prilepit, ku në orën 21:30 ai iu nënshtrua plagëve dhe vdiq në spital.

January 27, 2018

Struga Ekspres